054-530-7226

תעבורה – חשיבות הייצוג המשפטי

מאת: עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי.

לרוב נאשמים בתיקי תעבורה מחליטים לנהל את התיק ללא עזרה של עורך דין לתעבורה שכן לגישתם הייצוג בתיקים מעין אלה מיותר ו/או לחילופין מצריך תשלום שכר טרחה שרק יכביד עליהם, מה גם שבית המשפט לתעבורה אינו ממנה לנאשם עורך דין לתעבורה ולכן לוקחים את המושכות לידיהם ומכאן הסכנה הגדולה.

לרוב נשמעים נאשמים בתיקי תעבורה באולמות בית המשפט לתעבורה- אשר מסבכים את עצמם עוד לפני שבית המשפט לתעבורה הקריא באוזניהם את כתב האישום. בעקיפין ניתנת הודאה בכל העובדות שבכתב האישום, בית המשפט לתעבורה מרשיע את הנאשם שכן השופט/ת הבין/ה כי יש הודאה.

בשלב הטיעונים לעונש מתעורר בפתאומיות הנאשם ומתחיל שיג ושיח שממנו ניתן ללמוד כי הנאשם לא חפץ להודות וכל שאמר הוא רק תיאור הנסיבות- תיאור שבשלב ההקראה צריך להיות קצר, ענייני, תכליתי וללא הסבר שאמור לתת למאשימה את האפשרות וההזדמנות להתכונן בצורה שתפגע בקו ההגנה.

דוגמא למקרים שנשמעים מדיי יום באולמות בית המשפט:

1. "לא דיברתי כלל בסלולארי רק החזקתי את הטלפון". במקרה זה הנאשם הודה בכל העובדות שכן די בכך שהנאשם החזיק בטלפון הנייד ו/או עשה בו שימוש ו/או שלח ממנו הודעה כדי שהדבר יהווה עבירה על-פי החוק.

חשיבות הייצוג על-ידי עורך דין לתעבורה  תאפשר לרוב ניהול קו הגנה ראוי, ענייני וזאת לאחר שקיבל לעיונו חומר הראיות.

2. הנאשם: "יכול להיות שסטיתי והיא זו שפגעה בי במהלך העקיפה" לפי החוק אסור לנסות לעקוף או להסיט את הרכב שמאלה או ימינה אלא אם הדרך פנויה במרחק סביר.

אילו הנאשם היה אומר שהרכב האחר פגע בו ללא שזה סטה מנתיב נסיעתו הספק היה נשאר וממנו היה נהנה ומי שבחר להשתמש במילה "יכול להיות" הרי בכך ראה אותו השופט כמודה וסיוע עורך דין לתעבורה בשלב כה מאוחר הדבר דומה לקיר שכבר נהרס.

3. הנאשם: "התאונה קרתה ב-1.9 כשהילדים יצאו מבית הספר" כידוע ב-1.9 נכנסים התלמידים ליומו הראשון של הלימודים. בית המשפט גזר על הנאשם עונש פסילה ארוך, קנס גבוה ופסילה על תנאי מרתיעה.

בית המשפט לתעבורה מציין כי האירוע חריג שכן מדובר ביום ראשון של הלימודים ועל הנהג היה לנקוט משנה זהירות ביום זה.

4. הודאה באישום ללא עיון מראש בחומר הראיות עלול להסב נזק שקשה לתקנו. שכן, לרוב פסק-הדין הופך לחלוט ואם לא כן, ערכאות הערעור לרוב לא מתערבים בפסקי-דין אלא כאשר מדובר בטעות משפטית או עונש הסוטה מהעונש המקובל בנסיבות העניין.

חשיבות הייצוג על ידי עורך דין לתעבורה חשובה קל וחומר כאשר מדובר בעבירות קלות כחמורות.

______________________________________________________

עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי ידאג להציל את רישיון הנהיגה שלך.

 עורך דין לתעבורה הוא הדבר החשוב כשמתמודדים עם תיק תעבורה.

 עדיף להימנע מייצוג עצמי ללא עזרת עורך דין לתעבורה ובמיוחד בתיקים מורכבים.