054-530-7226

תעבורה – בקשה להישפט-יתרונות וחסרונות

מאת: עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי.

דוחות הניתנים לנהגים אשר מבצעים עבירות תנועה מחולקים ל-5 דרגות קנס: 100 ש"ח, 250 ש"ח, 500 ש"ח, 750 ש"ח ו-1,000 ש"ח. בנוסף לכל עבירה לרוב יש ניקוד שמחולק אף הוא לדרגות כלהלן: 2 נקודות, 4 נקודות, 6 נקודות, 8 נקודות ו-10 נקודות.

לכל נהג יש שלושה אפשרויות להתמודד עם הדו"ח או הדוחות: לשלם את הקנס ואז החוק רואה אותו מודה בביצוע העבירה אף אם בפועל נהג אחר ביצע את העבירה, להגיש תוך 30 יום מיום קבלת הדו"ח או מיום מסירתו לנהג בקשה לביטול הדו"ח או להגיש בקשה להישפט תוך 90 יום כאמור למטה הארצי.

תחילה ברצוני לציין, כי לרוב בקשות לביטול הדו"ח נענות בשלילה כך שהאפשרות היחידה לטעמי העומדת לנהג היא להגיש בקשה להישפט.

דו"ח שעליו הוגשה בקשה להישפט נפתח כמו כל תיק תעבורה, דהיינו, המאשימה היא מדינת ישראל והנהג שיזם את ההליך נקרא נאשם או נאשמת. כך גם ההליך מתחיל בשלב ההקראה (הנאשם צריך לתת תשובה לאישום- מודה או כופר או מודה אך טוען לסייגים). אם החליט לכפור, התיק נקבע להוכחות, לנאשם/ת תהיה האפשרות לחקור את עורך הדו"ח ואם מדובר במצלמה- יש אפשרות לחקור בודק המצלמה לרבות מי שהפיק את הצילום או הצילומים.

אם בית המשפט לאחר ששמע את כל העדים התרשם או הגיע לידיי מסקנה כי בוצעה העבירה, בית המשפט איננו כבול כלל לסכום הדו"ח, כך קרה לא אחת שנאשמים קיבלו קנסות יותר גבוהים, פסילה בפועל ופסילה על-תנאי.

נהג שגיליון ההרשעות שלו בתעבורה איננו נקי, יעשה צעד של הגשת בקשה להישפט בזהירות יתרה כי אם בית המשפט יחליט להרשיע אזי תהיה אפשרות לביהמ"ש להיחשף לגיליון ההרשעות הקודמות וממנו הוא יכול לגזור את העונש.

אם הנאשם סבור שנפלה טעות ברישום הדו"ח או לחילופין בוצעה עבירה אך שונה, עליו להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה כדי שזה יתן את דעתו אם אכן כדאי לפתוח תיק או שמא לשלם את הדו"ח ולא לקחת סיכונים מיותרים.

עורך דין לתעבורה לרוב יודע כיצד להתגונן בשם הלקוח ו/או לחילופין יעשה כל הניתן כדי להמיר את האישום בעבירה אחרת שאין בצידה ניקוד.

______________________________________________________

עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי ידאג להציל את רישיון הנהיגה שלך.

 עורך דין לתעבורה הוא הדבר החשוב כשמתמודדים עם תיק תעבורה.

 עדיף להימנע מייצוג עצמי ללא עזרת עורך דין לתעבורה ובמיוחד בתיקים מורכבים.