054-530-7226

תעבורה- כל המוסיף גורע

מאת: עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי.

לא אחת מציינים נהגים בפני השוטרים מילים אשר מדליקים כל מנורה אפשרית, דוגמא: יצאתי ממועדון, הייתי במסיבה, שתיתי רק שתי כוסות, אני לא מרגיש מסטול אם כי שתיתי.

אמירות אלה לרוב מסבכים את הנאשמים בבית המשפט שכן את האמירה אמר הנאשם ולא אחר.

בית המשפט העליון קבע כי אפשר להרשיע נאשם לאו דווקא על סמך  ממצאי מכשיר הינשוף אם כי על סמך מאפיינים כמו: ריח אלכוהול, הופעה מרושלת, צחוק, אי עמידה ביציבות, אי הליכה על קו ישר ועוד…

הבעיה היא כי ברוב התיקים אומרים הנהגים "שתיתי רק כוס אחת" "שתיתי רק כוס וחצי"  "שתיתי רק שתי כוסות" . אמירות אלה מקשות על הנאשם לתקוף החלטה של קצין משטרה אשר החליט לפסול נאשם בפסילה מנהלית ולרוב מקשה על זיכוי הנאשם, שכן, הנאשם הודה ששתה בטרם התחיל לנסוע.

הבעיה היא כי אין מכריחים חשוד לשתף פעולה עם המשטרה. אז למה הרבה נאשמים מודים עוד בטרם התגבשה החלטה להגיש נגדם כתב אישום.

חלק יגידו מתוך לחץ, חלק יגידו שהרבה נהגים רוצים להצטייר כחביבים מול השוטר ואולי יקרה נס ויוותר, וחלק ישבר ויודה.

האם קרה שנאשם נעצר בבית מעצר (ולא במאסר) בגלל שלא שיתף פעולה. התשובה היא לא בהנחה שלא מרחף מעל ראשו מאסר על תנאי או כאשר מדובר באי ציות שאז מיכלול הדברים מצדיק עילה לעיתים נדירות.

אף אחד לא מכריח נהגים לסבך את עצמם, החוק מציין כי שתיקה יכולה לחזק את  ראיות התביעה- אך מה קורה כאשר לתביעה אין ראיות או שיש כאלה שאפשר להתגבר עליהן? שאז לעורך דין לתעבורה יש יותר כוח להתמודד עם התיק מאשר כאשר הנאשם מודה.

המסר הוא: אין מכריחים נהג להודות היכן היה ומהיכן התחיל את נסיעתו. כמו שנאמר-  שתיקה שווה אלף מילים,  ומילה לא במקום לעתים שווה אלף הרשעות.

______________________________________________________

עורך דין לתעבורה ג'ימי מינאוי ידאג להציל את רישיון הנהיגה שלך.

 עורך דין לתעבורה הוא הדבר החשוב כשמתמודדים עם תיק תעבורה.

 עדיף להימנע מייצוג עצמי ללא עזרת עורך דין לתעבורה ובמיוחד בתיקים מורכבים.