054-530-7226

איך סיוע משפטי יכול להחזיר רישיון נהיגה לאחר שלילה?

סיוע משפטי הוא חיוני לצמצום הענישה במקרים בהם מדובר בעבירה קלה

הסתבכות בעבירת תנועה היא סיטואציה לא נעימה ובפרט כאשר ישנם נפגעים בגוף או בנפש. בחלק מן העבירות, הענישה תכלול שלילה של רישיון הנהיגה לזמן מה, כאשר במקרים חמורים במיוחד תהיה שלילה לצמיתות. בנוסף לכך, העונשים השכיחים ביותר הם קנסות בסכומים שונים, כך שלפעמים אדם שביצע טעות בשיקול הדעת אשר הובילה לתאונה או שעבר על החוק במתכוון בהקשר לדיני תעבורה – ייאלץ להתמודד עם עונשים מסוגים שונים. קבלת סיוע משפטי עשוי, בלא מעט מהמצבים, לסייע ב"המתקת" הענישה ולפעמים גם בהשבת הרישיון שנשלל או לפחות קיצור תקופת השלילה.

מה יכולות להיות הסיבות לשלילת רישיון נהיגה?

עיון מהיר בכל מגזין משפטי כמעט, יכול להעלות בפניכם מגוון של מקרים לדוגמה, בהם נשלל רישיונו של אדם לאחר ביצוע של עבירות תנועה. בישראל קיימת השיטה של ה"ניקוד", לפיה בכל עבירת תנועה יחויב הנהג בנקודות, אשר צבירה שלהן מחייבת סנקציות החל מהשתתפות בקורס לנהיגה נכונה ועד לפסילת רישיון. כמות הנקודות ה"מוצמדות" לכל עבירת תנועה, הולכת וגדלה לפי חומרת העבירה, למשל – נסיעה ללא אורות, המחייבת בשתי נקודות, לעומת תאונת דרכים או התנהגות שגרמה לפגיעה ונזק לאדם, המחייבת בשמונה נקודות. כאשר אדם צובר 36 נקודות, הרישיון שלו נשלל לתקופה של 3 חודשים וכן הלאה. צבירת עשרות נקודות יכולה להוביל לשלילה של תקופה ארוכה במיוחד, כאשר הרישיון יוחזר לתוקפו רק לאחריו שבעליו יעבור מבחן או יעמוד בתנאים שרשות הרישוי הורתה עליהם.

איזה סיוע משפטי צריך בכדי להשיב את הרישיון?

עורך דין המומחה בדיני תעבורה שיש לו ניסיון בייצוג לקוחות שביצעו עבירות תנועה, יכול לסייע רבות בליווי הנכון והמתאים במקרים של פסילת רישיון וכן לצורך צמצום ענישה במקרים של קנסות כבדים. במקרה של פסילת רישיון, לנהג ישנה הזכות להשמיע את הטיעונים שלו בפני רשות הרישוי, כאשר ליווי של עורך דין תעבורה יכול בהחלט לעזור לניסוח נכון של הדברים. במקרה שרישיון נפסל שלא בשל עבירת תנועה שבוצעה, אלא מטעמים רפואיים – עורך דין תעבורה יכול ללוות את הנהג בוועדת הערר מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כאן יצטרך עורך הדין להשמיע טיעונים לטובת הנהג ולהוכיח כי מבחינה רפואית, הוא כשיר לחלוטין לנהיגה על הכביש.

האם בכל מקרה תהיה הפחתה של הענישה?

אין לדעת באופן מוחלט מראש, האם אכן תאושר הפחתה של קנס, ביטולה של פסילת רישיון או המתקת ענישה מכל סוג שהוא, כאשר באופן טבעי כשמדובר בעבירות כבדות ובנזקים קשים שנגרמו לאדם בעקבותיהן – הסיכוי להפחתה בעונש הוא קטן מאוד. עם זאת, רצוי לשכור את שירותיו של פרקליט תעבורה בכדי לבצע כל צעד בתהליך בצורה מקצועית ונכונה, לטובת האינטרס של הנהג.