054-530-7226

בצעת עבירת תנועה חמורה? שמור על הרישיון עם עו"ד לתעבורה

אם פעם היה זה לא ממש נוראי לנסוע בלי לשים לב כי נוסעים במהירות גבוהה מן המותר ולדבר חופשי בסלולרי בזמן שנוהגים, הרי שכיום מערכת הענישה מחמירה עם נהגים שנוסעים ומבצעים עבירות "קלות" מעין לאה כאשר התווספה עבירה שנקראת נהיגה בקלות ראש שעליה מחמירים מבחינת הענישה יותר מאי פעם עד כדי עונש של מאסר בפועל לאדם שנמצא מואשם בעבירה ברמה חמורה. לכן חשוב מאוד שלא לסכן את הרישיון של הרכב, את הבריאות של הנהג והאנשים שנמצאים בסביבה שלו כאשר נוהגים ולא להקל ראש בדברים שאולי נראים מזעריים אבל ההשלכות של נהיגה כזאת יכולות להיות הרות אסון כפי שמסביר עורך דין לתעבורה המומחה בתחום זה ובשינויים בענישה בגין עבירה זו.

עורך דין לתעבורה מסביר את הגדרת העבירה

עבור כל האנשים שכלל לא מתמצאים בעבירות של התנועה וההשלכות של אלה מבחינת הענישה העדכנית במערכת האכיפה ובבתי משפט בכל רחבי הארץ, זה הזמן להתעדכן על מנת שלא להיכנס אל מצב בעייתי של שלילת רישיון או אפילו מאסר בפועל. קודם כל חשוב להבין כי עבירת נהיגה בקלות ראש יכולה לתת עונש מירבי של שנתיים מאסר עם או ללא קנס כספי, אם העבירה הזו נמצאת בדיון בבית המשפט הקנס הכספי יכול לזנק ל-25 אחוזים מעל הקנס הרגיל שניתן על ידי השוטרים.

כל אדם שנהג בהשפעה של סמים, אלכוהול או חומרים אחרים כאשר הוא הנהג הוא למעשה עובר את העבירה הזו ויכול להיות גם דבר שנשמע יחסית פשוט כמו נהיגה מתחת למהירות המותרת או אי ציות לתמרור אפילו מסירת פרטים לא נכונים לשוטר שעצר את הנהג בצד הדרך.

מי שנתפס על ידי שוטר בזמן נהיגה בתנאים אלה ומואשם בעבירה נהיגה בקלות ראש יכול מעבר לכל הקנסות והממסר לקבל גם שלילה של רישיון הנהיגה לשלושה חודשים באופן מינימלי. רוצים להציל את עצמכם ממצב לא נעים? נהגו לפי חוקי התנועה ופנו אל עורך דין לתעבורה במידה ואתם מואשמים בעבירה חמורה מסוג זה.

מפסיקים להתעסק בטלפון בזמן נהיגה

אחד הדברים שנחשב בתור עבירה של נהיגה בקלות ראש הוא כל הנושא של התעסקות בדבר שאינו קשור לנהיגה כמו שליחת הודעות טקסט ודיבור בסלולר בזמן הנהיגה. העבירה הופכת להיות בעייתית וחמורה כאשר נגרמת תאונה בשל מעשה זה של הנהג של הרכב. יכול להיות שהנזק לא יהיה כל כך חמור אבל עדיין כאשר עומדת האשמה בגין עבירת תנועה חמורה שיכולה להסתיים במאסר מאחורי סוגר ובריח במקרה הקיצון של הענישה או שלילה של הרישיון באופן זמני במקרה הפשוט יותר, חשוב ליצור קשר עם עורך דין לתעבורה בהקדם האפשרי כדי לנסות ולהגיע אל הסדר טיעון עם התביעה או להוצאת הנאשם זכאי בצורה אחרת, אם אפשרית.