054-530-7226

על עורך דין תעבורה, חשיבותו והתחומים המשפטיים בהם עוסק

אנשים רבים מבנינו וגם הנהגים הטובים ביותר לכאורה, לא מאמינים לתסריט בו גם הם יום אחד יזדקקו לשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני התעבורה – אך לעיתים המציאות טופחת על פנינו וטעות אנושה קטנה יכולה להוביל אותם אל בית המשפט שם בהחלט כדאי שיעמוד לצידם עורך דין תעבורה מנוסה בכדי לייצגם באופן הטוב ביותר שניתן.

מכל התחומים שקשורים לעולם המשפט, אפשר לומר שתחום התעבורה הוא מהתחומים בהם מרבית הסיכויים שיום אחד נמצא את עצמנו משתמשים בשירותיו של עורך דין. הרבה פעמים מדובר על עניינים "קטנים" מאוד יחסית, אך העזרה שיכול להעניק עורך דין בתחום זה הוא מהותי ויכול לעשות את ההבדל בין למצוא את עצמנו בלי רישיון למשך תקופה ארוכה ואף גרוע מכך לבין לצאת מהעניין זכאים לגמרי.

באילו מקרים עו"ד תעבורה מייצג משפטית?

עורך דין תעבורה יכול לעזור לנו במגוון צורות, הן בעת מעצר, הן לפני משפט, בעת משפט וכן אחריו. ההליכים המשפטיים המרכזיים בהם הוא עוסק:

  • ייעוץ והכנה לקראת חקירת משטרה
  • ייצוג במקרה של תאונות דרכים
  • ייצוג במקרה של עבירות פגע וברח
  • ייצוג במקרים של נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים
  • עבירות מהירות, אי ציות לשוטר, עבירות נהג חדש
  • ייצוג במקרה של פסילות או השבתות מנהליות
  • ייצוג מול משרד הרישוי

עבודתו של עו"ד התעבורה מתבטאת לרוב בעיקר באיסוף ראויות, חקירת עדים, הכנה וייעוץ, ניהול מו"מ מול הפרקליטות ובית המשפט ועוד. בכל אחד מהמצבים שציינו, עדיף תמיד להשתמש בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה ולא לנסות להגיע ללא ייצוג. מצב כזה עלול לפגוע קשות ביכולת לקבל עונש מופחת או לא לקבל עונש בכלל.

חשוב להבין, הליך תעבורה משפטי "ממוצע" הוא אולי לא דרמטי כמו משפט רצח חלילה או אפילו גירושין, תחומים אשר ללא ספק נחשבים קשים מאוד מבחינה נפשית, אך גם משפט תעבורה יכול להיות חוויה מאוד לא נעימה עבור מי שחשוד בעבירות תנועה ועלול למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח.

על מנת שזה לא יקרה, עליו לספק לעורך דין את כל המידע אודות האירוע, והעורך דין ימצא את הדרך לגלות את כל האמת דרך תמונות, סרטי וידיאו, ראיונות, עדויות מומחים ועוד. את כל זה הוא יביא לבית משפט ושם ינסה להוכיח את צדקתו המלאה של הלקוח שלו במטרה להוציא אותו זכאי. לעיתים קרובות הוא אף ישתמש בכל זה עוד לפני כן בשביל שהלקוח שלו כלל לא ייאלץ להגיע אל בית המשפט.

במהלך הייצוג דואג עורך דין תעבורה טובה לספק ללקוחות שלו לא רק יחס מקצועי איכותי, אלא גם יחס אישי, ליווי מלא, והוא מנסה להיענות לכל הצרכים של הלקוחות שלו על מנת שיוכלו לעבור את התקופה הזאת בצורה אופטימאלית.