054-530-7226

המקרה הקשה של התאונה הקלה

עמיר, מעצב גרפי תושב תל אביב, נסע ברכבו לפגישה עם לקוח, בבוקר עמוס מכוניות על נתיבי איילון. בשלב מסוים התפנה הנתיב שלו, אך לזמן קצר מאד. עמיר נאלץ לבלום בלימת חירום בשבריר שנייה, בשעה שהרכב שנסע מאחוריו לא הספיק. מאחר ומדובר היה בשעות הפקקים של הבוקר ומהירות הנסיעה הייתה נמוכה – ההתנגשות בין הרכבים לא נראתה משמעותית במיוחד.

עמיר חש חבטה קלה בברכו הימנית, אך לא הבחין בפצע או חבורה מסוג שהוא, ולא ראה סימנים של מכה. הוא החליף פרטים עם הנהג הפוגע והמשיך במהירות לפגישתו. בבוקר שלמחרת התעורר עמיר והבחין בשטף דם קטנטן בברכו הימנית. מאחר ולא חש בכאב כלל, הוא הניח כי מדובר במכה חולפת שלאחר התאונה, ולא התייחס אליה יותר כאשר תאונות אופניים חשמליות לא שינו את התמונה. כשלושה ימים לאחר מכן – שטף הדם נעלם כליל.

כעבור חודש…

כמעט חודש עבר מאז התאונה, ועמיר שכח ממנה לגמרי. עד שבאחד הערבים הרגיש כאב עמום מעל השוק הימנית, בחלקה האחורי. הכאב העמום התחזק מאד, ולאחר מספר ימים הפך לכאב בלתי-נסבל. עמיר לא היה מסוגל לעמוד על רגליו כלל, ולא משנה כמה משככי כאבים לקח – הכאב רק התגבר. עמיר פנה למוקד רפואי שהפנה אותו לחדר המיון.

בצילום שערכו לו במקום נמצאה דלקת חריפה ביותר בגיד העוטף את הברך. הדלקת הייתה כה קשה בחומרתה, עד כי הרופא טען שאם היה מגיע באיחור של מספר ימים – סביר להניח שהיו נאלצים לקטוע את רגלו של עמיר. עמיר נאלץ לעבור ניתוח להסרת ציסטה שהתפתחה בחלקה האחורי של הרגל. לאחר הניתוח הסבירו הרופאים לעמיר כי ככל הנראה הסיבה להתפתחות הדלקתית נעוצה בשטף דם תת-עורי אשר גרם לזיהום, שהלך והחריף עם הזמן, מאחר ולא קיבל התייחסות מתאימה.

מאחר והניתוח נעשה באיזור הברך, עמיר נאלץ להתמודד עם תהליך החלמה ממושך הכולל טיפול אנטיביוטי אגרסיבי, שאף פגע ביכולות בעבודה שלו.

עמיר הניח כי הגורם לאותה דלקת היה בתאונת הדרכים. אך היה עליו להתמודד עם בעיה קשה של הוכחת המקרה, מאחר והוא לא התפנה לבית חולים או שום גורם רפואי אחר, כך שלא היו בידיו מסמכים או עדויות כי אכן נפצע בתאונה.

פנייה למשרד עורכי-דין לדיני נזיקין

מאחר והפציעה טלטלה את עולמו של עמיר לחלוטין, הן מבחינת החוויה הטראומתית והן מבחינה כלכלית, הוא החליט לא לוותר ושכר את שירותיו של משרד עורכי-דין לדיני נזיקין. המשרד הפנה אותו לקבלת חוות דעת רפואית של רופא בכיר ובעל שם בתחום, ורק לאחר מסע משפטי מפרך הצליחה התביעה להוכיח כי דלקת שכזו יכולה להתפתח אך ורק כתוצאה מדימום תת-עורי, ומשך ההתפתחות שלה תואם את ציר הזמן שלפיו היה עמיר מעורב בתאונה.

ההליך המשפטי אמנם היה ארוך ונדרשו לו זמן ואף משאבים כלכליים (משרד עורכי-דין ואורתופד בכיר הם עניין כלכלי לא מבוטל). אך בסופו זכה עמיר לפיצוי רחב מאד ולכיסוי כל הוצאותיו המשפטיות.