054-530-7226

עבירות תנועה במהלך השירות הצבאי ומתי העבירה הופכת להיות פלילית

מדינת ישראל ומשטרת ישראל מתייחסות בחומרה אל כל אדם שמבצע עבירת תעבורה זו או אחרת.

ההיגיון אומר שעבירות תנועה יכולות להפוך בנקל לדפוס התנהגותי ופעמים רבות אנשים שמתנהגים בכביש בקלות דעת ומבצעים עבירות תנועה קלות, מעורבים גם בתאונת דרכים שיכולות להוביל למצב של קטל על הכביש. מאמר זה יעזור לכם להבין הכל לגבי עבירות תנועה במהלך השירות הצבאי.

הדין הצבאי
אם העבירה בוצעה בעודכם משרתים בצבא הגנה לישראל, חשוב להיעזר בשרותיו של עו"ד צבאי.

עורך דין צבאי הוא אותו אדם שמכיר את כל הפרוטוקולים הצבאיים וכל הקשור אל הדין המשמעתי בצה"ל. בהתאם לדין המשמעתי, יכולים חיילים להישפט בגין עבירות תעבורה ובמקרה של עבירות מסוג זה, רשאים לשפוט רק עורכי דין מדרגת סגן אלוף ומעלה. חשוב לדעת שחיילים יכולים להישפט בדין משמעתי לגבי עבירת תעבורה זו או אחרת רק אם מדובר על עבירה שהעונש המקסימאלי שלה הינו שלוש שנות מאסר. כיוון שלצה"ל יש מערכת שפיטה נפרדת מהמערכת האזרחית אותה אזרחי ישראל מכירים, רק עו"ד צבאי יכול לשמש את החייל ו/או החיילת שביצעו את העבירה.

המערכת המשפטית בצה"ל

עו"ד צבאי יסביר לכם כיצד המערכת המשפטית של הצבא פועלת ויענה על כל השאלות שלכם. בצה"ל קיימות שתי רשויות, הרשות השופטת והרשות המבצעת. כיוון שההליך הפלילי והאזרחי אינם מופרדים זה מזה, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין בעל ידי רב בכל הקשור אל המשפט הפלילי וזה שמכיר את כל התהליכים המשפטיים והעונשים במערכת המשפט הצבאית. ישנם אנשים שטוענים כי המערכת הצבאית מחמירה בנוגע לעבירות שנעשו בתחום התעבורה (ותחומים נוספים) כך שהעומדים לדין נענשים בחומרה יתרה ועל כן חשוב מאוד לוודא שעורך הדין הצבאי בו אתם בוחרים הוא לא פחות ממקצוען עם קבלות ומוניטין נפלא בשל הצלחותיו בתיקים השונים. דבר נוסף חשוב לא פחות, הוא שפעמים רבות ההרשעות של בית הדין הצבאי מובילות לרישום גם באזרחות במרשם הפלילי האזרחי. עורך דין צבאי יכול לשנות את כל הקשור לעניין וזאת על ידי כך שהוא ישנה את סעיף האישום.

לסיכום, אם ביצעתם עבירות תנועה במהלך השירות הצבאי שלכם, חשוב מאוד שתשכרו את שירותיו של עורך דין שמומחה בתחום המשפט הצבאי וזאת על מנת שיוכל לעזור לכם או ליקירכם להיחלץ מעונש חמור ומרישום פלילי שילווה אתכם גם בחיים האזרחיים שלכם.