054-530-7226

כל מה שצריך לדעת על תביעות בנושא רשלנות רפואית

כאשר מגיעים לפגישה עם עורך דין אשר עוסק ברשלנות רפואית, זוהי לא פגישה שנעשית מרצון, אלא מדובר במקרים מאוד לא נעימים, מנסיבות עצובות וממקרים טראגיים.

חשוב שהעורך דין העוסק בתחום יהיה בעל הכשרה ובקיאות במספר  גדול של תחומים. יחד עם זאת עורך דין אשר עוסק במקרים לא נעימים כאלו צריך ליצור הפרדה מבחינה מנטאלית רגשית למקרים קיימים ולפעול באמצעות הרציונל, לדעת להתמודד מול מצוקות קשות של קורבנות הרשלנות הרפואית. חשוב לשים דגש בנושא רשלנות רפואית, שלא כל מקרה כמו למשל גרימת שיתוק למנותח כלשהו או כל תוצאה קשה שנגרמה למטופלים הינה תוצאה של רשלנות רפואית, אך מאידך התביעה באה לבדוק ולוודא שאכן הטיפול עבר בצורה תקינה, ללא טעויות אנוש שבוצעו בעת הטיפול.

רשלנות רפואית

המושג רשלנות רפואית הינה תוצאה של חוסר הקפדה על אמות מידה רפואיות אשר מצופות ואף מחייבות מרופא איכותי או מצוות רפואי ומקצועי אשר גרם נזק כזה או אחר למטופל התובע . ישנם המון מקרים שקשה למצוא מתאם בין המקרה של הרופא המטפל למטופל המתלונן, קשה למצוא את הפרמטרים אשר מעידים באופן ברור ומובהק שאכן מדובר ברשלנות רפואית. ברב המקרים לא קל לתת הוכחה שאכן נעשה נזק. כיום כמעט כל אדם שחש שלא טיפלו בו כראוי ניגש לייעוץ אצל עורך דין רשלנות רפואית ומנסה לקבל את כל מה שמגיע לו על עוגמת הנפש שעבר, כאשר בחלק מן המקרים אין מקום להעיד על רשלנות רפואית כזו או אחרת , אך טבע האדם זה לדרוש את מה שמגיע גם כשלא מגיע, לכן חשוב לשים לב גם למקרים כאלו.

תהליך תביעה מול עורכי דין

תפקידו של עורך דין בשלב הראשוני של התביעה הינו לכוון אתכם כיצד לנהוג בקשר לתביעה,מסביר מהן ההליכים וכיצד זה עובד, מייעץ לכם האם כן כדאי להגיש את התביעה ומהם הסיכויים לזכות בה, חשוב לזכור, שאלו שעדיין לא חוו תהליך זה, שזהו תהליך ארוך ומייגע לפעמים, והעלות הכספית הינה גבוהה שלפעמים צריך לחשוב פעמיים האם כדאי לנו לנסות או פשוט לוותר ולקבל את המצב כמו שהוא, מכיוון שלפעמים התביעה הופכת לבלתי כדאית עבור אותם תובעים. יחד עם זאת, כדאי להתייעץ עם אנשים קרובים אליכם אשר אולי נתקלו במקרה דומה לשלכם או מאותו סוג תביעה ולקבל מהם גם פרספקטיבה נוספת, טיפים מסוימים שאולי אפילו עורכי דין לא יודעים.

לסיכום

רשלנות רפואית בכללותה אינה מהווה סממן חיובי עבורנו, מכיוון שאנו נתקלים במצבים כמו אלו שלא ממש קלים עבורנו הן מבחינה מנטאלית והן מבחינה כספית, חשוב לבחור עורך דין איכותי מקצועי ובעל מיומנות וניסיון רב בתחום אשר ידריך אתכם כפי שצריך וייתן לכם הערכה עד כמה התביעה בעלת סיכוי לזכייה אם בכלל, יחד עם זאת כאשר הנכם ניגשים לתהליך ראשוני זה קחו בחשבון שהתהליך לא תמיד זורם בדרך שלכם ולפעמים יש עיכובים או כל מיני סיבוכים כאלו ואחרים וכפי שציינו, גם עלות כספית מאוד גבוהה שתצטרכו לשלם, לכן חשוב לחשוב פעמיים האם כדאי לנסות להגיש תביעה או שפשוט לוותר ולקבל את הדברים כפי שהם.