054-530-7226

ייעוץ משפטי בתהליך פשיטת רגל

סיוע משפטי בתהליך פשיטת רגל

מעורבות של עו"ד פשיטת רגל חיונית בכל תהליך פשיטת רגל או הוצאה לפועל. ללא עורך הדין מתקשה החייב להגן על זכויותיו אל מול הנושים ועורכי הדין הממולחים שלהם. ייעוץ משפטי חשוב בכל שלב בתהליך. כאשר מערבים את עורך הדין בשלבים מוקדמים ניתן למנוע את הידרדרות המצב, לעכב עיקולים ולהילחם בהגבלות על חשבון הבנק או צווי איסור יציאה מהארץ.

עורכי הדין מכירים את חוקי פשיטת הרגל כמו את כף ידם. אדם רגיל שלא מחזיר בהכשרה משפטית יתקשה להבין את הסעיפים המורכבים ולהתמצא בתקנות החוק. עורכי הדין של הנושים יזהו במהרה את החולשה. אם החייב לא ידאג לשכור עורך דין מתאים, הוא ימצא עצמו תחת מתקפת איומים, מסמכים משפטיים ופניות של חברות גבייה.

מתי כדאי להכריז על פשיטת רגל?

החוק בישראל מאפשר לכל אדם פרטי או חברה בע"מ לקבל מעמד של פושט רגל בהתאם לתקנון. האדם יוכרז כפושט רגל רק כאשר צבר חובות כספיים שאין ביכולתו לשלם, גם באמצעות תכנית פריסת תשלומים נדיבה. חשוב לציין כי החוק מספק הגנה רק במקרים בהם החובות נצברו בתום לב. תהליך פשיטת רגל הוא לא הליך פשוט, החייבים מתבקשים להעביר לידי כונס הנכסים את כל הרכוש שנמצא בבעלותם. מכירת נכסים היא צעד הכרחי בכל הליך פשיטת רגל. הכסף שמתקבל ממכירת הנכסים משמש לכיסוי חלקי של החובות. עו"ד פשיטת רגל יוכל ללוות את החייב בתהליך אך לא למנוע את מכירת הנכסים. עורך הדין מתבקש לשתף פעולה עם כונס הנכסים תוך ניסיון לסייע לחייב ולהגן על זכויותיו. הכרזה על פשיטת רגל היא מוצא אחרון. נוקטים בצעד כה דרסטי רק כאשר לא נותר כל מוצא אחר.

חוות דעת שנייה

עריכת דין היא לא מדע מדויק. חילוקי דעות בין עורך הדין והלקוח נפוצים בכל התחומים. במקרים בהם לא ניתן לגשר על המחלקות או לבנות מערכת יחסים שמתבססת על אמון כדאי להחליף את עורך הדין באחר. על כתפיו של כל עו"ד פשיטת רגל מוטלת אחריות רבה. איחורים בהגשת המסמכים או חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים, עלולים לפגוע בלקוח בצורה משמעותית. תצהירים שלא מוגשים בזמן יביאו עמם עיקולים מיותרים, קנסות ופגיעה בתדמיתו של החייב אל מול כונס הנכסים. אם עורך הדין לא מסוגל לתת שירות הולם ללקוח יש למהר להחליפו. עבודה רשלנית או בלתי מקצועית היא מתכון בטוח לנזקים.

מה עושה עו"ד פשיטת רגל?

בכדי להעריך נכון את  עבודתו של עורך הדין חשוב למנות את כל הפעולות שביכולתו לבצע בכדי לסייע לחייב. עורך הדין הוא שמתחיל את תהליך פשיטת הרגל בהגשת בקשה לצו כינוס נכסים וקבלת מעמד של פושט רגל. בהמשך התהליך מלווה עורך הדין את החייב ומייצג אותו באסיפת הנושים, במינוי הנאמן, בהתנהלות אל מול עורכי הדין של הנושים. השלב הסופי בדרך הארוכה הוא הגשת בקשת ההפטר מהמשך תשלום. עורך  הדין מסיים את תפקידו כאשר בקשת ההפטר מאושרת והלקוח פותח דף חדש.