054-530-7226

עורך דין תעבורה – זיכוי מתאונת דרכים

מדי יום מתרחשות במדינת ישראל תאונות דרכים. אף אחד מהנוסעים בכבישי הארץ לא מאמין שביכולתו להיות מעורב בתאונת דרכים. אף אחד לא מדמיין לעצמו את היום בו הוא יהיה מעורב בתאונת דרכים, בה הוא ינהג ברכב, לא יעצור ברמזור וכתוצאה מכך יגרום לפגיעה באנשים. כיום  תאונות דרכים נחשבות לתופעה שכיחה במדינה ורבים מוצאים את עצמם מעורבים בתאונות. מעורבות בתאונת דרכים יכולה להביא לשינוי באורח החיים ופגיעה באיכות החיים. במובן הזה, עורך דין תעבורה יכול לתרום מניסיונו ולסייע לנאשמים בגרימת תאונת דרכים.

בניית ההגנה- המומחיות של עורך דין תעבורה

 

אמנם בתי המשפט רואים בחומרה נהגים שנאשמים בתאונת דרכים ויכולים לקבוע להם עונש ממושך תוך ביסוס העובדות על גיליון ההרשעות הקודמות וגילם, אך יחד עם זאת נהגים המואשמים בגרימת תאונת דרכים צריכים לזכור כי קיים סיכוי כי לתיק שלהם יש פוטנציאל לזיכוי. ביכולתו של עורך דין תעבורה להכיר תקדימים קודמים למקרה שלכם ולסייע בקבלת החלטה האם לסגור עסקת טיעון או ללכת למשפט.

מומחה בתחום התעבורה יכול לסייע לכם לבנות קו הגנה מרשים  במקרים של האשמה בגין גרימת תאונת דרכים. כולנו מבינים שאילו היו נוהגים ופועלים לפי החוקים לא היה צורך לשכור את שירותיו של מומחה בתחום התעבורה, אלא שהחיים מורכבים יותר, בעיקר כאשר מדובר בנהיגה, מה שלעיתים גורם לנו לאבד את השליטה בכביש. לפיכך, יש חשיבות רבה לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה לצורך בניית הגנה בבית משפט לתעבורה.

זיכוי מתאונות דרכים- עבודתו של עורך דין תעבורה

גם אם אתם מחשיבים את עצמכם כנהגים זהירים ללא עבירות תנועה חמורות, אשר נוסעים ברכב ולא עוברים את המהירות המותרת, לפי הסטטיסטיקה, אתם עשויים להיות מעורבים בתאונת דרכים אחת במהלך חייכם. עורך דין תעבורה יכול לשכנע את בית המשפט בכל הנוגע להקלה בעונש הצפוי לכם בגין גרימת תאונת דרכים במידה ותמצאו בה אשמים או לחילופין ביכולתו להגיע לעסקת טיעון עבורכם שאיננה כוללת פסילת רישיון.

במקרים בהם מוגש נגדכם אישום בגין תאונות דרכים שאינה כוללת נפגעים, אלא רק פגיעה ברכוש, מידת האשמה תלויה באישומים המוגשים נגד הנהג. למשל, אם הנהג עבר עבירת תעבורה ולא ציית לתמרור עצור או חצה צומת באור אדום, הרי העונש שצפוי לו יהיה שלילת רישיון לתקופה של שלושה חודשים. מאידך, במקרה בו תאונת דרכים כוללת נפגעים סעיפי האישום מחמירים יותר ונהג צפוי לעונשים חמורים יותר למשל, פסילה עד תום התהליכים. במקרה בו  בית המשפט לתעבורה רואה לנכון לפסול את רישיונכם, עורך דין תעבורה יכול להגיש בקשה בשם הנהג לחישוב תקופת הפסילה. עורך דין בתחום התעבורה יגיש את הבקשה לבית משפט לתעבורה הדן במקרה.

 לסיכום, כדי לגבש את קו ההגנה שלכם, כדאי להיוועץ עם עורך דין תעבורה.