054-530-7226

כיצד ניתן למנוע תאונות דרכים לקראת החורף

החורף בפתח ולצד התרומה שלו לעליית מפלס הכנרת הוא מביא איתו פחות ברכה למצב בכבישים.
בין אם אלו הכבישים הרטובים שגורמים להחלקות ובין אם אלו ההצטננויות הרבות שגורמות לנהגים להיכנס לרכב תחת השפעתן של תרופות נגד שפעת- החורף הוא זמן טוב לעשות חשבון נפש ולבדוק כיצד יוכל כל אחד מאיתנו לתת את חלקו על מנת שתמונת המצב של הקטל בכבישים תשתפר.

כמה טיפים לנהיגה בטוחה בחורף

  • בשל היעלמותה של השמש, יורדות רמות הסרטונין במוח שלנו, מה שאוטומטית משפיע על מצב רוחנו ועלול לגרום לתחושה של עייפות רבה יותר וחוסר אנרגיה. אם מתוכננת לכם נסיעה ארוכה במיוחד ברכב, רצוי להקפיד על שינה טובה לפניה, על מנת שהעירנות במהלך הנסיעה תהיה כמה שיותר גבוהה.
  • רצוי לא לנהוג לאחר נטילת תרופות נגד שפעת או נגד הצטננויות. קיימות תרופות שאחת מתופעות הלוואי של השימוש בהן היא עייפות, ועל כן רצוי להימנע מליטול אותן לפני הנהיגה.
    על-פי חוק, מחוייבות חברות התרופות לציין על גבי אריזת התרופה האם אפשר לנהוג תחת השפעתה או לא, כך שכדי להרגיש בטוחים במהלך הנהיגה רצוי לבדוק את הכתוב על גב האריזה של התרופה שניטלה.
  • שמרו על מרחק רב יותר מהרכב שלפניכם בימי החורף והקטינו את מהירות הנסיעה שלכם.
    עצה זו יכולה להיות רלוונטית לכל אחד מימי עונות השנה, על אחת כמה וכמה כאשר הכביש חלק ורטוב וטווח העצירה גדל. שמירת מרחק רב יותר והקטנת מהירות הנסיעה יכולות להפחית את הסיכויים להתנגשות.
  • גשו למוסך ובצעו בדיקה שגרתית כללית לרכב. הגורם המכני הוא פעמים רבות סיבה המובילה לתאונות, ודווקא החורף, שמביא עימו תנאי נהיגה פחות נוחים, הוא זמן מצויין לוודא שהרכב שלכם כשיר ובטוח לנסיעה.
  • רצוי להימנע מלהדליק את החימום ברכב על טמפרטורה גבוהה מידי. החום מרדים, מעייף ויוצר תחושה של כבדות בגוף ורצוי להימנע מנסיעה בתנאים כאלה. פתחו מידי פעם את חלון הרכב על מנת שייכנס אליו אוויר צח, שגם יאזן את החום שברכב וירדים אתכם פחות וגם יצור תחושה פחות מחניקה בתוך האוטו.

על האחריות האישית המוטלת על ציבור משתמשי הדרכים

הגורם האנושי משחק תפקיד משמעותי במספר תאונות הדרכים המתרחשות בכבישי הארץ מידי יום.
לכן, על כולנו, משתמשי הדרכים, מוטלת האחריות לעשות את המירב כדי להפחית את מספר תאונות הדרכים, בחורף וביתר עונות השנה כאחד.