054-530-7226

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

רשלנות רפואית נחשבת לאחד התחומים הקשים ביותר בתחום עריכת דין. תביעה משפטית מסוג זה כדאי לפתוח רק אצל מומחים בנושא כמו: http://barg-rubin.co.il/ שיוכלו להנחות אתכם בנבכי הבירוקרטיה של בית המשפט ולהוציא אתכם כשידכם על העליונה.

טיפולי פוריות הם פרוצדורה נפוצה בקרב נשים רבות ברחבי העולם. לרוב יבוצעו הטיפולים בקרב נשים אשר יכולת הפוריות שלהן נמוכה מהרגיל או כאלו שאינן יכולות להיכנס להיריון באופן טבעי. נשים אלו יקבלו מעט עזרה מרופא הפוריות שלהן, בתקווה שכך יצליחו להגיע אל ההיריון המיוחל. טיפולי ההפריות מתחלקים לשני סוגים: חיצוניים ופנימיים. בטיפול הפנימי מתבצע המפגש בין תא הזרע לביצית בתוך הרחם וההפריה מתרחשת בתוך גוף האישה עצמו. בהפריה חיצונית מתבצע המפגש מחוץ לרחם האישה, ולאחריו מוכנסת הביצית המופרית בחזרה ישירות לתוך הרחם. לאור השלבים הרבים בטיפולי הפוריות, גם הרשלנות עלולה להשתחל למקומות רבים שכדאי לשים לב אליהם.

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות – מקרי עבר

תאים זרים

לבית המשפט הוגשה תביעה על רשלנות רפואית מצד זוג שעבר טיפולי פוריות רבים. לאחר מאמצים רבים הצליחו בני הזוג להיכנס להיריון והודו בחום לצוות שליווה אותם לאורך כל הזמן המפרך שעברו בניסיונות. לאחר התודות המרגשות נקראו הזוג לבית החולים במפתיע וללא הסבר. לאחר ההגעה התבשרו בני הזוג כי הביצית המופרית שנקלטה ברחמה של האישה וגדלה שם ברגעים אלו ממש אינה שייכת כלל לבני הזוג אלא לאנשים זרים לחלוטין! בני הזוג הזדעזעו מהטעות המחרידה ותבעו את בית החולים באופן מיידי על רשלנות רפואית על גבול הפשיעה.

שאיבת יתר

זוג צעיר שעבר טיפולי פוריות רבים הגיע לבית החולים לצורך שאיבת ביציות לסיבוב נוסף של טיפולים. לאחר שהאישה נכנסה לשאיבה היא הרגישה חוסר נעימות שונה מהרגיל. לאחר שהיא יצאה מהשאיבה היא סיפרה לרופא על התחושות השונות שחוותה לאורך הטיפול והוא הסביר לה שבטיפול זה שאבו ממנה יותר ביציות מהרגיל כדי לחסוך בטיפולים. המטופלת שלא הסכימה לתהליך מראש ולא חתמה על הסכמה ביררה האם לעודף השאיבה יש סיכונים והתבשרה כי ישנם סיכונים מסוימים אך הם שוליים לחלוטין. המטופלת שלא הסכימה לתהליך סירבה לקבל את הסברי הרופא ותבעה אותו בבית המשפט על רשלנות רפואית.

ניתן לראות מהמקרים הנזכרים למעלה כי רשלנות רפואית אינה מוגבלת לתחום מסוים ועלולה להגיע מכל כיוון שהוא. אסור לתת למצבים כאלו לחמוק ולהתמסמס וחובה להתריע עליהם ולהגן על זוגות אחרים מפני אותן בעיות שחווה הזוג הנפגע. כדי למנוע מהרופאים להיות שאננים ולבצע טעויות שהחולים עלולים לשלם עליהן את המחיר, מומלץ לבדוק אם יש ביטוח בריאות ולהגיש תביעה כנגד רופא מתרשל. רופא כזה עלול לבצע פגיעה ממשית בזוגות נוספים ועליו לתת את הדין על הפגיעה שכבר בצע בזוגות שכל חטאם היה רצונם וכמיהתם לילד.